Kies de juiste giethars
Er zijn twee mogelijkheden voor het maken van een orgonite piramide qua harssoort. Je hebt epoxyhars en polyesterhars. Beide hebben hun voor en nadelen.
Epoxy voordelen: geurloos, veiliger dan polyester hars, krimpt niet tijdens het harden(kan een voordeel maar ook nadeel zijn).
Epoxy nadelen: krimpt niet tijdens het harden dus moeilijker uit de mal te krijgen, mengverhouding moet precies afgewogen worden (je hebt een keukenweegschaal hiervoor nodig), kan veel kleine luchtbubbeltjes in de piramide geven wat minder mooi is, vrij duur, heeft specifieke temperatuur nodig om goed mee te werken (21 graden is optimaal).
Polyesterhars voordelen: Goedkoper, je hoeft de mengverhouding niet precies af te meten (geen keukenweegschaal nodig), kan ook stollen bij lagere temperaturen, krimpt tijdens stollen een beetje zodat je het gemakkelijker uit de mal kunt halen, geeft minder luchtbelletjes in het eindresultaat.
Polyesterhars nadelen: Stinkt enorm, door de krimp kan de piramide wat minder strak eruit zien; je moet dit wegpolijsten.
Koop als je net begint met een piramide te maken niet teveel giethars. Het kan zijn dat je de gekochte hars niet fijn vindt om mee te werken en je toch een andere hars wilt aanschaffen. Of dat je het werken met hars toch te lastig vind en er helemaal niet meer mee wil werken. Een liter giethars is wel genoeg voor 1 piramide en om wat te experimenteren. Vraag advies aan het bedrijf waar je de hars koopt welke hars zij aanraden.